Dziś Święto Świętej Rodziny: Jezusa Maryi i Józefa. Otoczmy dziś modlitwą nasze rodziny, i prośmy Świętą Rodzinę aby roztaczała nad nimi swoja opiekę. Jest to także ostatni dzień mijającego roku kalendarzowego. O godzinie 15.30 uroczyste Nieszpory podczas których będziemy przepraszać Pana Boga za nasze grzechy i dziękować za otrzymane łaski. O godz. 16.00 Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski w minionym roku i błagalna o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku dla parafian oraz w intencji zmarłych w tym roku parafian.

Jutro Nowy RokUroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która kończy oktawę Narodzenia Pańskiego. Także jutro obchodzony jest Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Prośmy Boga przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki o pokój w naszych rodzinach, społecznościach i na całym świecie. Jutro porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę.

U progu Nowego Roku wszystkim parafianom i gościom składamy najlepsze życzenia. Niech Dobry Bóg udziela Wam hojnie swojego błogosławieństwa, obdarza wszelkimi łaskami, radością i pokojem oraz wspomaga w chwilach trudności i doświadczeń. Niech Maryja Bogarodzica, otacza wszystkich płaszczem swojej matczynej opieki.

W sobotę, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę. Po Mszach św. ministranci będą rozdawali poświęconą kredę i kadzidło przy tej okazji dobrowolnymi ofiarami można wesprzeć duszpasterstwo dzieci i młodzieży z naszej parafii. Jest to także dzień modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji. Składka w trym dniu przeznaczona jest na misje. Msze święte w tym dniu jak w każdą niedzielę.

Piękną tradycją związaną z tą uroczystością jest Orszak Trzech Króli. Jest to okazja do publicznej manifestacji naszej wiary i radości z przyjścia Zbawiciela na świat. W naszej parafii Orszak Trzech Króli rozpocznie się o godz. 13.30 przy Szkole Podstawowej nr 2, następnie wspólne przejście pod kościół, z kolędowaniem. Przed kościołem pokłon Trzech Króli oraz wszystkich uczestników marszu przy Żłóbku. Po zakończeniu WSZYSTKICH zapraszamy na poczęstunek na placu przed plebanią. Bardzo prosimy aby uczniowie: SP nr.1 byli ubrani w niebieskie elementy stroju, SP nr 2 w zielone, a SP nr 3 w czerwone.

W przyszła niedziele po Mszy św. o godz. 11.30 rozesłanie „Kolędników Misyjnych”, kilka grup kolędników uda się do domów naszej parafii, z góry dziękujemy za życzliwe przyjęcie.

W przyszłą niedziele z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca

W pierwszy czwartek miesiąca pamiętajmy o modlitwie w intencji kapłanów i o nowe powołania. Godzina Święta w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie oraz zakonne o godzinie 19.00. Zapraszamy do udziału w modlitwie.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do uczczenia w tym dniu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i 17.00. Spowiedź św. rano od godz. 6.00, po południu od godz. 16.00.

W kaplicy na Zagródcu spowiedź św. we czwartek o godz. 16.00

W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencji próśb i podziękowań.

W piątek o godz. 17.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych.

Dziękujemy mieszkańcom osiedli Pod Górą , Grochale, Łabuzy za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców z osiedla Stożki.

W tym tygodniu patronują nam:
- wtorek (02.01) – św. Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu, biskupi i doktorzy Kościoła


Plan wizyty duszpasterskiej od 8 – 16. 01 2024r.

Ks. Proboszcz

8.01 – poniedziałek, od godz. 8.00 – Pod Górą, Grochale, Łabuzy, Stożki, Zagroda, Zapotocze

10.01 - środa, od godz. 8.00 – Kanie, Bydłonie, Bolisęgi

12.01 - piątek, od godz. 8.00 – Ksiki, Bartoszki

15.01 – poniedziałek, od godz. 8.00 – Dyzmy, Miasto / Siekacze, Łęg, Młyn, Pod Groblą

Ks. Wikariusz

9.01 - wtorek, od godz. 8.00 – Muchówka do Cieżaki

11.01 - czwartek, od godz. 14.00 – Płoskonki

13.01 - sobota, od godz. 8.00 - Kulówka, Brzegi (od rodziny Bierowców)

14.01 - niedziela, od godz. 13.00 – Dziergonie, Kafle, Kazamaty, Snoza, Nawara, domy koło poczty

16.01 - wtorek, od godz. 8.00 – Cieże 


Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, wstawiennictwa Maryi i świętych patronów oraz ludzkiej życzliwości.

411608
Dzisiaj: 29
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,417