Dzisiaj ostatnia niedziela adwentu, naszego przygotowania na przyjście Pana, a zarazem dzień Wigilii Bożego Narodzenia,  niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych rodzinach. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę, niech także nie zabraknie wspólnego rodzinnego śpiewu kolęd.

Pasterka o godz. 24.00, kaplica na Zagródcu o godz. 22.00.

Zachęcamy do tradycyjnego postu w tym dniu

Jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego, pochylmy się nad tajemnicą Boga, który dla nas i dla naszego zbawienia stał się człowiekiem. Niech to wydarzenie napełnia nas radością i Bożym światłem. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania, otwartości na przychodzącego Pana i Jego moc. Niech Bóg udziela wam obficie swoich darów, wspomaga swoim słowem i błogosławieństwem na drogach naszego życia. Niech Jego bliskość przyniesie nam pokój i pomoże przetrwać wszelkie trudności życia. Jutro porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę

We wtorek drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, obchodzimy święto św. Szczepana, diakona i męczennika. Wspominając tego, który jako pierwszy oddał życie za głoszenie prawdy o Zbawicielu, pamiętajmy w modlitwie o chrześcijanach, którzy w naszych czasach cierpią prześladowania za wiarę w Chrystusa. W tym dniu porządek Mszy świętych jak w każda niedzielę, po Mszy św. o godz. 7.00 poświecenie owsa. Składka w tym dniu przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

W środę święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Podczas Mszy św. o godz. 6.30 pobłogosławimy wino.

W czwartek święto Młodzianków, męczenników z Betlejem. Módlmy się w tym dniu się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt

W sobotę na godzinę 18.00 zapraszamy bardzo serdecznie do naszego kościoła parafian i gości na Koncert Bożonarodzeniowy w wykonaniu naszej orkiestry „Echo Gór” po koncercie będzie można wesprzeć leczenie naszej parafianki Wioletty Gil chorej na glejaka mózgu.

W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa Maryi i Józefa. Jest to także ostatni dzień mijającego roku kalendarzowego. O godzinie 15.30 uroczyste Nieszpory podczas których będziemy przepraszać Pana Boga za nasze grzechy i dziękować za otrzymane łaski. O godz. 16.00 Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski w minionym roku i błagalna o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku dla parafian oraz w intencji zmarłych w tym roku parafian.

Od środy w naszej parafii rozpoczniemy wizytę duszpasterską tzw. kolędę. Celem tej wizyty jest przede wszystkim błogosławieństwo rodzin i domów oraz ma być okazją do spotkania i rozmowy z parafianami.

Na kolędę prosimy przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż, dwie świece, Pismo Święte i wodę święconą. Jednak najważniejsza będzie obecność wszystkich członków rodziny w czasie wizyty duszpasterskiej, o co serdecznie prosimy, o ile będzie to możliwe. Kapłanowi towarzyszyć będą ministranci, oraz pan Kościelny. Pan organista nie będzie chodził po kolędzie, ale prosimy w miarę możliwości o ofiarę na pokrycie wynagrodzenia dla organisty w kopercie z napisem „Dla Organisty”. Ofiary składane przy okazji nabywania opłatków pokryły tylko 1/5 środków potrzebnych na wynagrodzenie dla Pana organisty. Z tych ofiar będzie wypłacane comiesięczne wynagrodzenie. Ofiary składane dla Pana Kościelnego są wynagrodzeniem za jego całoroczną pracę. Wodę świeconą można zabrać z kościoła. Cały plan wizyty duszpasterskiej jest zamieszczony na naszej stronie internetowej jak i na tablicy ogłoszeń.

W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencji próśb i podziękowań.

W piątek o godz. 17.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta wspólna za zmarłych.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie wystroju naszej świątyni na Święta Bożego Narodzenia. Bóg Zapłać.

Dziękujemy mieszkańcom osiedli Świątkówka i Podświatkówka za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców z osiedli: Pod Górą , Grochale, Łabuzy.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, wstawiennictwa Maryi i świętych patronów oraz ludzkiej życzliwości.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli,

+ Robert Filipiak, + Stanisława Łabuz,+ Józef Nawara. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

406470
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,878