1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

2. Od dzisiaj zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o godz. 17.30 w dni powszednie, a w niedziele o godz. 15.30. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

3. W przyszłą niedzielę 7 maja przeżywać będziemy Uroczystość Pierwszej Komunii świętej na Mszy św. o godz. 11.00. Spowiedź dla dzieci przystępujących do I Komunii św. będzie w sobotę o godz. 9.00. Próba w poniedziałek i czwartek o godz. 15.00. Rodzice i krewni prosimy, aby się wyspowiadali na pierwszy piątek

4. W środę Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze święte jak w niedzielę, o godz. 7.00, 9.00. 11.00, 16.00. Msza św. o godz. 11.00 będzie tradycyjnie odprawiona w kaplicy „U Lacha”.

5. W I piątek miesiąca Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i 18.00. Spowiedź rano od godz. 6.00, po południu od godz. 16.30

W I sobotę maja Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00

6. W sobotę 6 maja godz. 18.00 Msza św. w kaplicy św. Stanisława Na Zagródcu (Ządłówka)

7. Parafia Bożego Miłosierdzia w Mszanie Dolnej organizuje we wrześniu Pielgrzymkę do Włoch. Szczegóły na tablicy ogłoszeń

8. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Pod Górą, Grochale, Łabuzy za ofiarę na sprzątanie kościoła, na przyszły tydzień ofiarę złożyli rodzicie dzieci pierwszokomunijnych


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 1 maja – św. Józef Rzemieślnik
• 3 maja – św. Atanazy
• 4 maja – św. Florian
• 5 maja – św. Stanisław Kaźmierczak
• 6 maja – św. Filip i Jakub apostołowie

406471
Dzisiaj: 2
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,879