1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699). Zachęcamy do modlitwy przed obrazem Jezusa Miłosiernego. Obraz ten został namalowany przez Adolfa Chyłę, tego samego, który namalował obraz do Sanktuarium w Łagiewnikach

2. Po południu o godz. 15.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i o 16.00 Msza św. Od dzisiaj Msze święte według porządku letniego: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 16.00

3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas.

4. Na tablicy ogłoszeń umieszczone są niektóre zdjęcia z Bierzmowania. Są zdjęcia zbiorowe, a także indywidualne każdego. Można je nabyć w sklepie papierniczym FOCUS w Mszanie Dolnej (obok Biedronki w centrum), tam jest duży wybór. Myślę, że warto mieć pamiątkę z tego ważnego wydarzenia w życiu religijnym.

5. Już za miesiąc rozpoczniemy tegoroczne Nabożeństwa Fatimskie. O przygotowanie pierwszego nabożeństwa prosimy osiedla: Pulkówka, Górki, Hyrb, Podleśniaki, Kopcie, Niedośpiały, Kotarby, Chowańce, Miasto

6. Próba przed I Komunią św. będzie we czwartek o godz. 16.00

7. W najbliższy czwartek 20 kwietnia, naszą parafię nawiedzą relikwie błogosławionego Carlosa Acutis, zwanego Bożym Influenserem. To chłopak, który całe życie poświęcił Bogu i Maryi, a jednocześnie był współczesnym geniuszem Internetu i po prostu nastolatkiem. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 a później modlitwa przy jego relikwiach. Zapraszamy szczególnie młodzież, bo to ich Patron.

8. Pisząc intencje Mszy świętych lub ogłoszenia, czasami zdarzają się pomyłki. Bardzo prosimy o wyrozumiałość i zgłaszanie takich pomyłek. A za zdarzające się czasem pomyłki przepraszam - ks. proboszcz

9. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Reszta Zadworza za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu ofiarę prosimy osiedla Światkówka i Podświątkówka

 

 

399648
Dzisiaj: 33
Wczoraj: 395
Ten miesiąc: 4,806