1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 16.30, (oraz w piątki po Mszy św. o godz. 6.30 i w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 prowadzona przez samych parafian). Młodzież zaprasza na Drogę Krzyżową w piątki o godz. 19.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.00

3. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej

4. Przyszła II Niedziela Wielkiego Postu będzie przeżywana jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami „Ad Gentes” . W naszej parafii będziemy gościli księdza pracującego na Białorusi, powie kazanie , ofiarami wesprzemy jego działalność duszpasterską. Okażmy jak zwykle serce

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i 17.00. Spowiedź rano od godz. 6.00, po południu od godz. 16.00 (w inne dni przed każdą Mszą świętą). We czwartek Godzina Święta za kapłanów i o nowe powołania o godz. 19.00. W sobotę o godz. 7.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi i nabożeństwo pierwszosobotnie

6. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich członków Rady Parafialnej na spotkanie w środę po Mszy św. wieczornej, a więc ok. godz. 17.30. Także w środę po Mszy wieczornej spotkanie z rodzicami młodzieży, która ma przyjąć bierzmowanie

7. Serdecznie prosimy Parafian o pozbieranie ofiar na kwiaty do Bożego Grogu, na wszystkich osiedlach, podobnie jak w latach ubiegłych.

8. Dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Bajkowy Świat” w Kasince Małej ogłasza zapisy dzieci do przedszkola na rok szkolny 2023/2024. Zainteresowani rodzice proszeni są o zgłoszenie się do przedszkola (nad sklepem LEWIATAN) w celu pobrania i wypełnienia deklaracji. Zapisy trwają d0 31 marca 2023 r. Przedszkole czynne od 07.00 do 17.00

9. Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej informuje, że w dniach od 1 do 31 marca 2023 roku prowadzona będzie rekrutacja dzieci w wieku od 3 do 6 lat do Przedszkola na 5 i 9 godzinny pobyt oraz do klasy I na rok szkolny 2023/24. Wnioski o przyjęcie dostępne będą na stronie internetowej szkoły oraz w sekretariacie Zespołu Placówek Oświatowych.

10. Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kasince Małej informuje, że w dniach od 1 do 31 marca 2023 roku prowadzone będą w szkole zapisy na rok szkolny 2023/2024 dzieci do klasy pierwszej – rocznik 2016 oraz do oddziałów przedszkolnych – roczniki 2017 d02020. Wnioski do zapisów są do pobrania w sekretariacie szkoły. Tam też można uzyskać dodatkowe informacje.

11. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej informuje, że w dniach 1 – 31 marca 2023 roku rozpoczyna rekrutację do oddziału przedszkolnego na nowy rok. Wnioski o przyjęcie dziecka można pobrać bezpośrednio w sekretariacie szkoły luz ze strony internetowe szkoły (zakładka DLA RODZICÓW). Rodzice dzieci już uczęszczających do naszego przedszkola składają deklarację o kontynuowaniu edukacji przedszkolnej w roku szkolnym 2023/2024. Kandydaci do klasy I zamieszkali w obwodzie szkoły przyjmowani są z urzędu na podstawie zgłoszenia rodziców. Rekrutacja do klasy I dotyczy tylko dzieci zamieszkałych poza obwodem naszej szkoły. W razie pytań prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w godzinach 8.00 – 16.00, tel: 18 33 13 113 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

12. Dzień otwarty w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu, odbędzie się 23 marca br.
Na wydarzenie zapraszamy wszystkich uczniów szkół średnich, a w szczególności tegorocznych maturzystów. Podczas Dnia Otwartego młodzież pozna ofertę dydaktyczną nowotarskiej Uczelni, wysłucha interesujących prelekcji, weźmie udział w warsztatach, prezentacjach dotyczących poszczególnych kierunków studiów oraz zwiedzi infrastrukturę Uczelni.
Centrum Promocji i Public Relations
PPUZ w Nowym Targu
18-26-10-700 wew.302
www.ppuz.edu.pl

13. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Kuce, Muchy, Babiarze, Kowale za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Lipienie i Michalaki

411608
Dzisiaj: 29
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,417