1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc chorym na trąd, aby byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami. 
 1. Dziś po południu o godz. 15.30 Nieszpory, a o godz. 16.00 Msza święta 
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i 17.00. Spowiedź rano od godz. 6.00, po południu od godz. 16.00 (w inne dni przed każdą Mszą świętą). We czwartek Godzina Święta za kapłanów i o nowe powołania o godz. 19.00. W sobotę o godz. 7.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi i nabożeństwo pierwszosobotnie 
 1. We czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Msze święte we wtorek o godz. 6.30, 7.00, 8.30, 10.00 i 17.00. Kaplica na Zagródcu o godz. 16.00 (gromnice można nabyć w zakrystii) 
 1. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne. 
 1. Trwa wojna na Ukrainie. Sytuacja mieszkańców, którzy pozostali w swojej ojczyźnie, z dnia na dzień staje się coraz trudniejsza. Jako parafia chcemy się włączyć do akcji CARITAS Paczka dla Ukrainy. Można zabrać gotowy karton (przed garażem na placu plebanii), są tam też sugestie, co włożyć do paczki. Może to zrobić jedna rodzina lub kilka osób. Gotowe paczki prosimy przynieść na plebanie, dostarczymy je do Caritas w Krakowie. Gdyby był ktoś gotowy pomóc dostarczyć je do Krakowa, byłbym wdzięczny. Szczegóły akcji na plakacie na tablicy ogłoszeń. 
 1. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Muchówka za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedla Kanie i Bydłonie 
 1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana ś.p. + Grzegorz Drabik i ś.p. + Stanisłąw Wcisło Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie 
 1. W tym tygodniu patronują nam:
  – we piątek 3 lutego – święty Błażej, patron chorób gardła. Błogosławieństwo św. Błażeja po Mszy św. o godz. 6.30
  – w niedzielę 5 lutego – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica;

411624
Dzisiaj: 45
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,433