1. „Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas” – tymi słowami Święty Jan obwieszcza nam tajemnicę narodzin Chrystusa. Dziś, w uroczystość Narodzenia Pańskiego, pochylamy się nad tajemnicą Boga, który dla nas i dla naszego zbawienia stał się człowiekiem. Niech to wydarzenie napełnia nas radością i Bożym światłem. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania, otwartości na przychodzącego Pana i Jego moc. Niech Bóg udziela wam obficie swoich darów, wspomaga swoim słowem i błogosławieństwem na drogach codzienności.

 2. Msze Święte w naszej świątyni dziś i jutro będą sprawowane jak w każdą niedzielę o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 16.00 (dziś także Nieszpory o 15.30)

 3. Dzisiejszą uroczystością rozpoczynamy okres Narodzenia Pańskiego, który potrwa do 9 stycznia – do święta Chrztu Pańskiego.

 4. Jutro, w niedzielę, 26 grudnia, drugi dzień naszego świętowania i jednocześnie święto Świętego Szczepana. Po Mszy świętej o godz. 7.00 poświęcenie owsa

ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA
26 grudnia 2022

 1. Dziś, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, obchodzimy święto św. Szczepana, diakona i męczennika. Wspominając tego, który jako pierwszy zginął pod gradem kamieni za głoszenie prawdy o Zbawicielu, pamiętajmy w modlitwie o chrześcijanach, którzy w naszych czasach cierpią prześladowanie dla imienia Chrystusa i o dzisiejszych solenizantach, aby do końca wytrwali w wierze.

 2. Dziś Msze Święte jak w każdą niedzielę.

 3. Jutro obchodzimy święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Podczas Mszy św. o godz. 6.30 pobłogosławimy wino

 4. W środę święto Młodzianków, męczenników z Betlejem. Pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt

 5. W piątek święto Świętej Rodziny

 6. W sobotę, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystych Nieszporów o godz. 17.00 chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski. Po Nieszporach Msza św. z kazaniem.

 7. Zapraszamy jutro we wtorek 27 grudnia na koncert kolęd i czuwanie przy Żłóbku o godz. 19.00 w naszym kościele. Czuwanie poprowadzi zespół Cantus

 8. W przyszłą niedziele Nowy Rok 2023, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Jest to także pierwszy piątek miesiąca

 9. dziękujemy mieszkańcom osiedli Jakubiaki Żądły za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodni o ofiarę prosimy Resztę oś. Łopuszne

 10. Jutro w naszej parafii rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zwaną popularnie kolędą. Celem kolędy jest przede wszystkim błogosławieństwo rodzin i domów.

  Na kolędę prosimy przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż, dwie świece, Pismo Święte i wodę święconą. Jednak najważniejszą rzeczą będzie obecność wszystkich członków rodziny w domu w czasie kolędy, o co serdecznie prosimy, jeśli to będzie możliwe do zrealizowania. Kapłanowi towarzyszyć będą ministranci, oraz pan Kościelny. Nie będzie pana Organisty, ale prosimy w miarę możliwości o ofiarę w kopercie z napisem „Dla Organisty”. Dochód ze sprzedaży opłatków był trochę ponad 3 tysiące. Z tych ofiar będzie wypłacane comiesięczne wynagrodzenie. Ofiary dla Pana Kościelnego też są za całoroczna jego pracę. Wodę na kolędę można zabrać z kościoła

Porządek kolędy:

Wtorek  27.12  Zagródce cz. I Żądłówka, Majeranówka, Cieżaki 

Środa 28.12   Zagódce cz.II  Żabówka, Hosiówka, Filipiaki, Pod Gródek

Drugi ksiądz:

Wtorek 27.12  oś. Dyzmy i Miasto

Środa 28.12   os. Szczypki

Czwartek 29.12  oś. Górnie, Kalety, Krupy, Gawrony

Piątek 30.12   oś. Górki, Pulkówka, Hurb, Podleśniaki, Kopcie, Niedośpiały, Chowańce

Sobota 31. 12 oś. Siekacze, Łeg, Młyn, Pod Groblą

411609
Dzisiaj: 30
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,418