1. W liturgii Kościoła III niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

 2. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.

 3. Msza Święta roratnia w naszej świątyni codziennie o 17.00 Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważali tajemnice Boże.

 4. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas (można je jeszcze nabyć w zakrystii i kancelarii). Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.

 5. Zbiórka darów uchodźców i ubogich potrwa do piątku 16 grudnia 2026 r. Po zakończeniu zbiórki prosimy właścicieli sklepów, aby zebrane dary przywieźli ma plebanię lub do strażnicy (sobota 11.00 – 13.00) a Zespół Charytatywny i strażaków prosimy o sporządzenie paczek i dostarczenie w sobotę 17 grudnia do potrzebujących. Prosimy o pomoc Panie, które to robiły w poprzednich latach.

 6. Parafialna spowiedź przed Bożym Narodzeniem będzie w środę 21 grudnia

 7. W środę 14 grudnia podczas nabożeństwa Nowenny będziemy modlić się za Ojczyznę

 8. We wtorek o godz. 19.00 w salce odbędzie się spotkanie z księdzem przewodnikiem dla pielgrzymów wyjeżdżających w styczniu do Ziemi Świętej. Prosimy zabrać ze sobą Pismo Święte i pozostałą kwotę (1000 zł i 450$)

 9. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Łabuzy i Seusy za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedla Bartoszki

 10. Dzisiaj w godzinach 9:00 do 17:00 na Placu Targowym w Mszanie Dolnej ma miejsce Zagórzański Jarmark Bożonarodzeniowy. Szczegóły na plakacie

 11. W tym tygodniu patronuje nam:
  - we wtorek 13 grudnia św. Łucja
  – w środę 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła.

406473
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,881