1. RORATY ku czci Maryi Niepokalanej  w dni powszednie o godz. 17.00  Zapraszamy wszystkich, dzieci niech przychodzą z lampionami. W niedziele Adwentu dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30

  2. W zakrystii można nabyć świece na stół wigilijny, które powinny być w każdej rodzinie. Ofiary (prosimy przynajmniej 10 zł, bo odsyłamy to do Caritas) są przeznaczone na CARITAS- Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Także opłatki wigilijne

  3. We czwartek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 6.30, 7.00, 8.30, 00 i 17.00 Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej. Podczas Mszy św. o 17.00 poświęcenie medalików dla dzieci klas III Przygotowujących się do I Komunii

  4. W najbliższym tygodniu spotkania przygotowujące do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie dla klas siódmych we wtorek po Mszy św. wieczornej a dla klas ósmych w środę po Mszy św. wieczornej. Spotkanie rozpoczyna się Mszą świętą w kościele.

  5. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na inwestycje

  6. Chorych parafian, odwiedzimy w domach z sakramentami świętymi, spowiedzią i Komunią adwentową  w sobotę 17 grudnia od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii

  7. Zbliża się czas świątecznych zakupów. Zwyczajem lat ubiegłych, prosimy sprzedawców i właścicieli sklepów, aby umożliwili w swoich sklepach zbiórkę darów dla naszych braci i sióstr z Ukrainy, którzy przebywają na terenie naszej parafii, a także dla bardziej potrzebujących osób i rodzin z naszej parafii. Prosimy nie tylko o żywność ale i inne rzeczy, zwłaszcza dla dzieci. Zbiórka darów potrwa do piątku 16 grudnia 2022 r. Po zakończeniu zbiórki prosimy właścicieli sklepów, aby zebrane dary przywieźli na plebanię, a Zespół Charytatywny oraz strażaków prosimy o sporządzenie paczek i dostarczenie . Także w kościele będzie  kosz w kaplicy Ogrojec. Można także składać ofiary na ten cel do skarbonki przy św. Antonim

  8. Msza święta w intencji pielgrzymów do Rzymu będzie sobotę 10 grudnia o godz. 17.00, po Mszy św. krótkie spotkanie

  9. Parafia Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej serdecznie zaprasza na wydarzenie modlitewne. W niedzielę 11 grudnia 2022 r. o godz. 18.00 odbędzie się Akatyst ku czci Bogurodzicy, Nabożeństwo poprowadzi chór parafialny. Organizatorzy zapraszają do wspólnej modlitwy

  10. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Potok za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Łabuzy i Seusy

  11. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana z naszej parafii śp. + Paweł Kotarba Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie

406470
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,878