1. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6,57). Z tej racji w każdą pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy 15 minut przed każdą Mszą Świętą na krótką katechezę poświęconą Eucharystii.

 2. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. W niedziele dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30. Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów. Zachowujmy przepisy sanitarne, zachowując odpowiedni dystans, dezynfekując ręce. Bardzo prosimy podczas Rorat zostawiać ławeczki przed ołtarzem dla dzieci.

  Od dzisiaj aż do Poniedziałku Wielkanocnego Msze święte w niedziele i święta o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00. W kaplicy na Zgródcu o godz. 10.00

 3. Od dzisiaj można nabyć przed kościołem, w zakrystii i kancelarii opłatki na stół wigilijny. Ofiary dobrowolne. W zakrystii można też nabyć świece na stół wigilijny, które powinny być w każdej rodzinie. Ofiary, przynajmniej 7 zł, są przeznaczone na CARITAS – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. Pierwszopiątkowa spowiedź święta rano od godz. 6.00 a po południu od 16.00

 5. W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu o godz. 7.00

 6. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Czarnoty i Kulówka za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedle Potok

  W tym tygodniu patronują nam:
  – w środę 30 listopada – św. Andrzej Apostoł
  – w sobotę 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła

 

399655
Dzisiaj: 40
Wczoraj: 395
Ten miesiąc: 4,813