1. Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków.

2. Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy modlitwą. Niech znakiem naszej solidarności będzie wsparcie najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej.

3. Pamiętając o tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wiecznej ojczyzny, modlimy się o życie wieczne dla nich podczas nabożeństw wypominkowych w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 16.45. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się tablica zapraszająca do modlitwy za zamarłych w różnych okolicznościach, w różnym stanie. Zachęcamy do wyjęcia kostki z numerem, przeczytać intencję i za te dusze się pomodlić. Kostkę wkładamy do drugiej przegrody. Proszę nie wrzucać tam żadnych ofiar

4. Dzisiaj o godz. 15.30 Nieszpory. Msza św. o godz. 16.00

5. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

6. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Ksiki i Woźniaki za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedla Gocołki i Pyrze

7. Wszelkie prace na cmentarzu muszą być zgłoszone i mieć pozwolenie. Szczególnie nie wolno likwidować grobów, nawet jeżeli się ktoś nimi opiekuje. Tak było z grobem żołnierzy niemieckich, została usunięta tablica i cały nagrobek. Byliśmy w trakcie przywrócenia tego grobu, ale się to trochę przeciągało. Ksiądz proboszcz miał dużo przykrych komentarzy i nieprzyjemności na ten temat. Grób będzie odbudowany w najbliższych dniach.

8. Pielgrzymów do Rzymu prosimy o odebranie najnowszych Informacji praktycznych w zakrystii lub kancelarii

9. W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej rodziny parafialnej do Pana ś.p. Maria Cież. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie


W tym tygodniu patronują nam:
- czwartek, 17 listopada – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231), córka króla Węgier, najpierw gorliwa żona i matka, później tercjarka Świętego Franciszka, oddana pokucie i dziełom miłosierdzia;
- piątek, 18 listopada – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.

399652
Dzisiaj: 37
Wczoraj: 395
Ten miesiąc: 4,810