1. Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków (kolekta mszalna). Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.

2. W piątek będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty obejmiemy modlitwą obchodzimy podczas nabożeństwa różańcowego

3. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz. 17.30 (w niedziele o godz. 15.30).

4. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

5. Jest jeszcze tylko parę miejsc na pielgrzymkę do Rzymu (21-28 listopada). Można się zapisać do jutra.

6. We czwartek o godz. 18.00 ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Mieszkańców osiedli Pod Górą, Grochale, Łabuzy, Stożki, Zapotocze i Zagroda prosimy o przygotowanie tego nabożeństwa. Wszystkich serdecznie zapraszamy

7. Rozpoczął się październik, miesiąc misyjny. Jedną z form pomocy misjom jest zakup kalendarza misyjnego, które znajdują się na stoliku obok prasy

8. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Zapotocze i Zagroda za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedla Pulkówka, Górki, Hyrb, Podleśniaki, Kopcie, Niedośpiały

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

- czwartek, 13 października – Błogosławiony Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter z Zakonu Kapucynów, gorliwy duszpasterz, założyciel wielu wspólnot zakonnych;
- sobota, 15 października – Święta Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego.

 

411613
Dzisiaj: 34
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,422