1. Dziś dwudziesta czwarta niedziela zwykła w ciągu roku. Dobry Bóg w swojej łaskawości zgromadził nas w świątyni, abyśmy po raz kolejny sprawowali pamiątkę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Niech moc Boga płynąca z tajemnicy Eucharystii wspomaga nas w naśladowaniu Zbawiciela i dźwiganiu codziennego krzyża.

2. Dziś początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła.

3. Dziś o godz. 15.30 Nieszpory, o godz. 16.00 Msza święta

4. W środę będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża Świętego. We czwartek, Matki Bożej Bolesnej, Patronki kaplicy na Zagródcu. Suma odpustowa w kaplicy w przyszłą niedzielę o godz. 12.00, którą odprawi ks. Paweł Sowa

5. We wtorek o godz. 18.00 kolejne nabożeństwo fatimskie, na które wszystkich zapraszamy. Nabożeństwo przygotowują mieszkańcy osiedli Reszta Zadworza, Światkówka, Podświątkówka

6. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania kandydatów do bierzmowania: klasy VII i VIII w środę po Mszy św. wieczornej

7. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencji próśb i podziękowań

8. W piątek o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. wspólna za zmarłych

9. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Światkówka i Podświątkówka za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedla Pod Górą, Grochale, Łabuzy

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 16 IX – święci Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.
• 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy.

406470
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,878