1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia (kolekta mszalna). Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków

2. Jutro, w poniedziałek będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

3. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

4. Dziękujemy osiedlom Nawary, Koło Poczty, Siekacze, Łęg, Młyn, Snoza, Dziergonie, Kafle za przygotowanie wczorajszego nabożeństwa fatimskiego, w przyszłym miesiącu prosimy o przygotowanie osiedla Reszta Zadworza, Świątkówka, Podświątkówka

5. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Św. na Górze Strzebel. Będzie to Msza Św. dziękczynna za dar Jana Pawła II dla Polski i Polaków. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mogą wyjść na górę.

6. W przyszłą niedzielę ks. Alojzy, sercanin, pracujący na Ukrainie w parafii Irpień na Ukrainie, po Mszy św. można będzie złożyć ofiarę na prace duszpasterską i pomoc jego parafianom

7. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Jędrzkowce, Daniele, Dwór, P{od Groblą za ofiarę na sprzątanie kościoła , w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Nawary, Koło Poczty, Siekacze, Łęg, Młyn, Snoza, Dziergonie, Kafle

8. Stowarzyszenie Zagródczańska Wspólnota Kulturalna „Zagródcanie” zaprasza wszystkich na ZAGRÓDCZAŃSKIE OMŁOTY w najbliższą sobotę 20 sierpnia o godz. 16.00 na osiedlu Ządłówka (Zagródce). Bardzo ciekawy program i wiele atrakcji

9. Spotkanie w Urzędzie Gminy w sprawie dopłat do pomp ciepła i fotowolataiki we wtorek 16.08.2022 o godz. 17.00

10. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana ś.p. + Franciszek Piekarczyk i ś.p. + Maria Niedośpiał Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie

11. Maryi Wniebowziętej polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

W tym tygodniu patronują nam:
- środa, 17 sierpnia - Święty Jacek, (1200-1257), prezbiter, dominikanin, gorliwy misjonarz, wielki czciciel Matki Bożej;
- sobota, 20 sierpnia – Święty Bernard, (1090-1153), opat cysterski z Clairvaux we Francji, doktor Kościoła.

 

393251
Dzisiaj: 134
Wczoraj: 204
Ten miesiąc: 5,250