1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

2. We wtorek przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski.

3. W piątek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msz św. w intencji próśb i podziękowań. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta wspólna za zmarłych

5. W sobotę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek , pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele od godz. 17.30, a Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 6.30 i 18.00. Spowiedź rano od 6.00 po południu od 16.00. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o godz. 7.00

7. Dzisiaj o 14.00 Msza św. dziękczynna w 110 rocz. powstania Orkiestry „Echo Gór”. Zapraszamy na Mszę świętą i program przy Szkole Podst.nr 1

8. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Płoskonki za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedle Widzisze

9. Zachęcamy do czytania prasy Katolickiej. Gość Niedzielny i Niedziela znajdują się przy figurze św. Antoniego

10. Ogłoszenie Wójta Gminy Mszana Dolna:
Wójt Gminy Mszana Dolna informuje, że wnioski w sprawie zwrotu podatku akcyzowego będą przyjmowane od 1.08 do 31.08.2022 r. w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Gminy
Do wniosków należy dołączyć faktury potwierdzające zakup paliwa za okres od 1 lutego 2021 do 31 lipca 2022 r. oraz należy podać nr rachunku bankowego, na który zostanie przelany należny zwrot podatku akcyzowego

11. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana ś.p. + Stanisław Kotarba, ś.p. + Krzysztof Stożek, ś.p. + Zofia Zięba (zmarła w Krakowie) – jej pogrzeb we wtorek o godz. 14.00 – Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
poniedziałek, 1 sierpnia – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel wspólnoty redemptorystów;
- czwartek, 4 sierpnia – Święty Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, patron proboszczów.

 

406470
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,878