1. Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.

2. Dzisiaj po każdej Mszy świętej błogosławieństwo kierowców, pasażerów i pojazdów z okazji jutrzejszego wspomnienia św. Krzysztofa. Dobrowolne ofiary składane przy poświęceniu są przeznaczone dla misjonarzy na zakup środków transportu

3. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.

4. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta w intencji próśb i podziękowań

5. W piątek o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta wspólna za zmarłych. W środy i piątki adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. Zapraszamy na modlitwę i medytację w ciszy

6. Drodzy parafianie i goście. „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Dziękuję z całego serca wraz z całą moja rodziną za życzliwość, pomoc i ofiarność. Dzięki Wam i Waszej hojności udało się uzbierać kwotę: 23 tysiące 16 złotych 20 groszy i 7 euro. Z pomocą tych pieniędzy będę w stanie opłacić drugi miesiąc turnusu rehabilitacyjnego, o którym do tej pory mogłam tylko marzyć. Wierzę, że te rehabilitacje w znacznym stopniu usprawnią moje codzienne funkcjonowanie.
Z całego serca dziękuję Madzi Klimek z rodziną

7. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Lipienie i Michalaki za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedle Płoskonki

8. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Jasną Górę dziś po Mszach świętych przed południem (po poświęceniu pojazdów) w zakrystii

9. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce jutro 25 lipca (poniedziałek) do godz. 15.00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie, Kenii oraz naszym rodakom, którzy pozostali na Wschodzie. Sprzęt można złożyć na parkingu miedzy plebanią a cmentarzem od rana do godz. 15.00

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy między innymi rozmowę o tym, dlaczego tak trudno głosić Ewangelię młodzieży i jak to – mimo trudności robić. A w wakacyjnym cyklu opisane duchowe i kulinarne smaki Górnego Śląska. W Niedzieli watro przeczytać o tym, czy człowiek wierzący może żyć bez modlitwy, rekord pożarów w kościołach. Do nabycia także sierpniowy numer Stasia dla dzieci

W tym tygodniu patronują nam:
- poniedziałek, 25 lipca – Święty Jakub Apostoł, nazywany Większym lub Starszym, brat Świętego Jana, pierwszy męczennik z grona Dwunastu;
- poniedziałek, 25 lipca – Święty Krzysztof (III w.), męczennik, patron kierowców i podróżujących;
- wtorek, 26 lipca – Świeci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny;
- piątek, 29 lipca - Święta Marta, Maria i Łazarz, święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.

 

406470
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,878