1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania (kolekta mszalna). Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

2. W przyszłą niedzielę z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców. Ofiary złożone przy okazji poświęcenia zostaną przekazane do MIVA Polska na zakup środków transportu dla misjonarzy

3. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia modlitwy za zmarłych w ubiegłą niedzielę na cmentarzu: Paniom z Koła Gospodyń „Paradne Gosposie” za umycie ołtarza polowego, tym, którzy przygotowali nagłośnienie, Orkiestrze, Panom zbierającym ofiary. Zebrane ofiary przeznaczamy na utrzymanie cmentarza oraz budowę kaplicy.

4. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Widzisze, Jędrzkowce, Daniele, Pod Groblą, Dwór za przygotowanie ostatniego nabożeństwa fatimskiego i ofiarę na budowę kaplicy. W sierpniu prosimy o przygotowanie tego nabożeństwa osiedla: Nawary, Koło Poczty, Siekacze, Łęg, Snoza, Dziergonie, Kafle

5. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Kuce, Muchy, Babiarze, Kowale za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Lipienie i Michalaki

6. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce 25 lipca (poniedziałek) do godz. 15.00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie, Kenii oraz naszym rodakom, którzy pozostali na Wschodzie. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń i na ulotkach. Przypomnimy o tym w przyszłą niedzielę

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli bardzo ciekawy artykuł „Moje dziecko jest narkomanem” mówiący o tym ,jak rozpoznać uzależnienie u swojego dziecka i gdzie szukać pomocy. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać m.in. o tym, skąd wziął się zwyczaj śpiewania Apelu Jasnogórskiego codziennie o godz. 21.00.

W tym tygodniu patronują nam:
- piątek, 22 lipca – Święta Maria Magdalena (I w.), uczennica Jezusa, Apostołka Apostołów;
- sobota, 23 lipca – Święta Brygida (1303-1373), zakonnica, współpatronka Europy.

 

393243
Dzisiaj: 126
Wczoraj: 204
Ten miesiąc: 5,242