1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

2. Jutro, 13 czerwca, o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie – serdecznie zapraszamy! Nabożeństwo przygotowują mieszkańcy osiedli Płoskonki i Szczypki

3. W środę, 15 czerwca, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.17.30. Matce Zbawiciela będziemy przedstawiać nasze pokorne prośby, ufając, że Jej orędownictwo wyprosi nam Bożą pomoc.

4. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.00 i 16.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 uroczysta procesja do 4 ołtarzy w kierunku Górnej Wsi. Jak prosiliśmy w ubiegłą niedzielę, prosimy o przygotowanie ołtarzy. Zapraszamy do udział wszystkich Parafian, dzieci w strojach komunijnych, dzieci do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia, orkiestrę, strażaków, wszystkie asysty. Procesje w Oktawie Bożego Ciała będą codziennie podczas nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00

5. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności. Od piątku przez najbliższy tydzień w czasie nabożeństwa czerwcowego procesja z Najświętszym Sakramentem (oktawa Bożego Ciała)

6. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania w najbliższy wtorek po Mszy świętej wieczornej

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.

8. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będą zbierane dobrowolne ofiary dla chorej na Zespół Downa i porażenie kończyn dolnych Wiktorii, na kosztowną rehabilitację. Dostarczono odpowiednie dokumenty i pozwolenia

9. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Szarki i Cyrki za ofiarę na sprzątanie kościo9ła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedle Muchówka

10. W przyszłą niedzielę przyjęcie nowych ministrantów przed Mszą święta o godz. 11.00

W tym tygodniu patronują nam:
- poniedziałek, 13 czerwca – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych;
- środa, 14 czerwca – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;
- piątek, 17 czerwca – Święty Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.


Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu rozpoczęła rekrutację na studia licencjackie, inżynierskie i magisterskie na rok akademicki 2022/2023.

W ofercie znajduje się 15 kierunków studiów. Wśród nich jest architektura, bezpieczeństwo narodowe, dietetyka, filologia angielska, finanse i rachunkowość, fizjoterapia, gospodarka przestrzenna, informatyka ekonomiczna, kosmetologia, pielęgniarstwo, praca socjalna, rachunkowość i analityka ekonomiczna, ratownictwo medyczne, sport, turystyka i rekreacja.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: ppuz.edu.pl oraz w mediach społecznościowych.

Zapraszamy do rekrutacji!

 

399655
Dzisiaj: 40
Wczoraj: 395
Ten miesiąc: 4,813