1. W przyszłą niedzielę Trójcy Świętej kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

2. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 6 czerwca czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 9.00 i po nabożeństwie czerwcowym o godz. 17.30

3. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Cieszymy się z dzisiejszej Mszy Świętej Prymicyjnej ks. Pawła Sowy. Módlmy się w jego intencji, aby Pan dał mu łaskę i siły do dobrego realizowania posługi kapłańskiej. Módlmy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

4. Trwają prace przy budowie naszej kaplicy. W najbliższym czasie rozpoczniemy wstawiać witraże. Może uda się do naszego odpustu ułożyć kostkę, o ile pozwoli pogoda i fundusze. W przyszłą niedzielę składkę przeznaczymy na ten cel

5. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30 (w niedziele o godz. 15.30)

6. W czwartek 16 czerwca UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PANA JEZUSA (BOŻE CIAŁO). Po Mszy św. o godz. 10.00 uroczysta procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy w kierunku Górnej Wsi. Prosimy o przygotowanie ołtarzy podobnie jak w latach ubiegłych:
Pierwszy ołtarz przy kapliczce przygotowuje rodzina Skolarusów od Daniela
Drugi ołtarz u Kotarbów osiedle Widzisze
Trzeci ołtarz przy Krzyżu osiedle Brzegi
Czwarty ołtarz przy kościele przygotowują Strażacy

7. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Cieżaki za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Cyrki i Szarki

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” kolejna płyta Biblia Audio. W „Gościu Niedzielnym” i „Niedzieli” o nowych kapłanach naszej archidiecezji, ze zdjęciami (wśród nich ks. Paweł)

406471
Dzisiaj: 2
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,879