1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

2. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku.

3. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.

4. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie o godz. 17.30 (niedziela 15.30). Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.

5. Dziękujemy za ofiarę złożoną w ubiegłym tygodniu na budowę kaplicy.

6. Dziękujemy osiedlom Kuce, Muchy, Babiarze, Kowale, Lipienie, Michalaki za przygotowanie ostatniego nabożeństwa fatimskiego. W czerwcu prosimy o przygotowanie osiedla Płoskonki i Szczypki

7. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Jakubiaki i Żądły za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedla Reszta Łopuszengo

8. W 25 rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ludźmierza i na Podhale zapraszamy na PIESZĄ PIELGRZYMKĘ „SURSUM CORDA” szlakiem papieskim z Zakopanego do Ludźmierza w sobotę 4 czerwca. Rozpoczęcie na Krzeptówkach o godz. 7.00, zakończenie Mszą św. w Ludźmierzu o godz. 18.00. Opłata za koszty organizacyjne to 10 zł, posiłki na trasie we własnym zakresie.
Chętnych na wspólny wyjazd autobusem prosimy o zapisy w zakrystii. Szczegóły na plakatach, także o innych wydarzeniach tego Jubileuszu

9. Orkiestra Dęta „Echo Gór” zwraca się z uprzejmą prośbą do mieszkańców Kasinki Małej i swoich sympatyków, o wsparcie finansowe.

W lipcu będziemy świętować 110 rocznicę istnienia orkiestry. W ciągu tych długich stu dziesięciu lat członkowie orkiestry mieli zaszczyt występować w kraju i za granicą, reprezentując dumnie Kasinkę oraz region zagórzański. Dzięki orkiestrze nasza miejscowość jest bardzo rozpoznawalna w świecie, a tradycja przekazana przez przodków nadal podtrzymywana.

Rocznica ta jest zatem dla nas bardzo ważnym wydarzeniem. Z tej okazji planujemy nagrać kolejną płytę, oraz przygotować koncert jubileuszowy. Zbiórka, która pragniemy przeprowadzić odbędzie się w przyszłą niedziele, 22 maja 2022 r. Po Mszach świętych prosimy o pozostanie przed kościołem i wysłuchanie krótkiego repertuaru

Z wyrazami szacunku
Kapelmistrz oraz członkowie Orkiestry Dętej „Echo Gór”

 

393244
Dzisiaj: 127
Wczoraj: 204
Ten miesiąc: 5,243