1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).
  2. Po południu o godz. 15.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i o 16.00 Msza św. Od dzisiaj Msze święte według porządku letniego: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 16.00
  3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas.
  4. W przyszłą niedzielę 1 maja przeżywać będziemy Uroczystość Pierwszej Komunii świętej na Mszy św. o godz. 11.00. Spowiedź dla dzieci przystępujących do I Komunii św. będzie w sobotę o godz. 9.00. Próba przed I Komunią – poniedziałek godz. 15.00
  5. Od soboty zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o godz. 17.30 (w niedziele o godz. 15.30) Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.
  6. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski (przeniesiona ze względu na Oktawę Wielkanocy)
  7. Pisząc intencje Mszy świętych lub ogłoszenia, czasami zdarzają się pomyłki. Bardzo prosimy o wyrozumiałość i zgłaszanie takich pomyłek. A za zdarzające się czasem pomyłki przepraszam - ks. proboszcz
  8. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Bartoszki za ofiarę na sprzątanie kościoła, na przyszły tydzień ofiarę złożyli rodzicie dzieci pierwszokomunijnych

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 25 kwietnia – św. Marek ewangelista
  • 26 kwietnia – św. Wojciech, biskup, męczennik, główny patron Polski,
  • 29 kwietnia -św. Katarzyna ze Sieny, doktor Kościoła, Patronka Europy

411625
Dzisiaj: 46
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,434