1. Dziś trzecia niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Prosimy o pobożny i liczny udział w naukach rekolekcyjnych, o modlitwę w intencji dobrej spowiedzi, nawrócenia i przemiany serc. Program rekolekcji znajduje się na tablicach ogłoszeń i oraz na stronie internetowej parafii. Rekolekcje prowadzi ks. Zdzisław Płuska, sercanin.
Nauki ogólne w poniedziałek i wtorek będą o godz. 7.00 i 18.00. Dzisiaj o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, o godz. 16.00 Msza święta z nauką. W środę o godz. 12.30 Msza św. dla chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia Także w środę odwiedzimy chorych w domach od godz. 14.30 , prosimy o ich zgłoszenie. W kaplicy Zagródce Msze św. z naukami będą o godz. 11.00. Nauki rekolekcyjne dla dzieci: według programu podanego przez katechetów.
Nauki rekolekcyjne dla młodzieży w poniedziałek i wtorek podczas Mszy świętej o godz. 19.30. Oczywiście mogą przyjść też dorośli, zwłaszcza ci, którzy dłużej pracują.

2. W środę – zakończenie rekolekcji o godz. 7.00, 8.30 i 18.00 z zawierzeniem parafii św. Józefowi. Nowenna do MBNP i Msza św. w intencji próśb i podziękowań. W środę, na zakończenie rekolekcji składka na wszystkich Mszach świętych przeznaczona na potrzeby rekolekcji, będzie podziękowaniem Księdzu Rekolekcjoniście. Parafialna spowiedź wielkopostna będzie 11 kwietnia.

3. We wtorek o godz. 16.00 ks. Biskup Jan Zając udzieli sakramentu bierzmowania

4. W piątek – rano po Mszy świętej Droga Krzyżowa odprawiana przez samych parafian, Po południu o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla wszystkich. Młodzież zaprasza na Drogę Krzyżową o godz. 19.00

5. W piątek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 17.00. Prosimy o zabranie deklaracji z ołtarza Matki Bożej, wypełnienie ich i przyniesienie w piątek

6. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Ksiki i Woźniaki za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Gocołki i Pyrze

7. Serdecznie dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu mieszkańcom osiedli: Stożki, Światkówka, Cieżaki, Siekacze, Snoza, Kafle, Kazamaty, Nawary, Domy koło poczty, Dziergonie, Reszta Zadworza, Lachy, Szczypki, Kaczmarczyki, Nod Niebem, Juszczaki, Widzisze Górne, Jędrzkowce, Daniele, Gwór, Pod Groblą, Miasto, Ksiki, Płoskonki, Pulkówka, Górki, Hyrb, Baroszki

8. Na stoliku obok prasy znajdują się Baranki Wielkanocne, ofiara na działalność charytatywną CARITAS

9. Oaza „dzieci Bożych” zaprasza dzieci szkoły podstawowej, od klasy pierwszej wzwyż, które lubią śpiewać, radośnie spędzać czas w grupie – w soboty godz. 10.30 w salce „nad garażami”

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2022 – Rejon Kasinka Mała

Ekstremalna Droga Krzyżowa, pod hasłem „Droga pojednania”, odbędzie się w Kasince Małej, w dniu 8.04.2022 r. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 17:00 w kościele Nawiedzenia NMP, po której uczestnicy wyruszą indywidualnie lub w małych grupach na jedną z dwóch tras: św. Józefa do Kalwarii Zebrzydowskiej (długość trasy - 42 km, suma podejść - 1056 m) lub św. Rodziny i św. Bernarda do Szczyrzyca (długość trasy - 31 km, suma podejść - 1342 m). Wzorem lat ubiegłych zachęcamy też do indywidualnych wyjść, w dogodnych dla siebie terminach.

Przypominamy o standardach EDK:
Msza święta - zanim uczestnik wyruszy w drogę powinien wziąć udział we Mszy Św.
Noc - uczestnik pokonuje swoją drogę krzyżową w nocy.
Trud - opuszczenie swojej strefy komfortu, doświadczenie i przełamywanie swoich ograniczeń.
Milczenie - uczestnik pokonuje swoją drogę krzyżową w milczeniu.
Samotność - oderwanie od świata, skupienie, stworzenie przestrzeni na spotkanie z Bogiem.
Rozważania EDK - wyjście poza swój sposób myślenia, otwartość na inspirację do zmiany.

Należy pamiętać, iż Ekstremalna Droga Krzyżowa jest przede wszystkim praktyką religijno-duchową, jest modlitwą, jest medytacją. Niemniej jednak przejście jej wymaga bardzo dobrego przygotowania fizycznego (zapoznania z przebiegiem trasy, zadbania o swoją kondycję, odpowiedni ubiór, obuwie, spakowanie napojów i energetycznego posiłku na drogę itp.). Osoby decydujące się na udział w EDK robią to na własną odpowiedzialność.

Informacje i rejestracja na stronie...

Zapraszamy do udziału!

8 kwiecień 2022 – godz.17:00
kościół w Kasince Małej

Pakiety uczestnika EDK 2022 (rozważania, pamiątka, odblask, opis trasy) do nabycia 8 kwietnia, po Mszy św. w kościele

Rejestracja i informacje: www.edk.org.pl

399655
Dzisiaj: 40
Wczoraj: 395
Ten miesiąc: 4,813