1. Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu (kolekta mszalna). Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia.

2. Dzisiaj modlimy się za Kościół na Wschodzie, szczególnie na Ukrainie, a także o pokój w tym rejonie świata. Ofiarami po Mszy świętej przed kościołem wspieramy dzieła prowadzone tam przez misjonarzy, których dziś gościmy

3. We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.

4. W przyszłą niedzielę, 27 lutego – w ostatnią niedzielę lutego rozpocznie się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.

5. Dziękujemy za ofiary złożone na budowę naszej kaplicy.

6. Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1 procenta podatku na pomoc osobom chorym, starszym i niepełnosprawnym. Krakowska Caritas prowadzi ponad 40 placówek dla potrzebujących, pomaga też ofiarom klęsk żywiołowych i katastrof. Wasze wsparcie jest istotne, by mogli świadczyć pomoc potrzebującym. Ulotki informujące o tym znajdują się na stoliku przy wyjściu.

7. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Kotarby i Chowańce za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedla Miasto i Za Doliną

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze, nadziei i miłości.

9. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: ś.p + Zofia Filipiak i ś.p. + Józef Cieżak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

W tym tygodniu patronuje nam:
- środa, 23 lutego - Święty Polikarp (I/II w.), uczeń Świętego Jana, biskup Smyrny, męczennik za wiarę.

393244
Dzisiaj: 127
Wczoraj: 204
Ten miesiąc: 5,243