1. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.

2. O godz. 15.30 Nieszpory, a o godz. 16.00 Msza św.

3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy i Msza św. w intencji próśb i podziękowań w środę o godz. 17.00, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. wspólna za zmarłych o godz. 17.00.

4. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Pulkówka, Górki, Hyrb, Podleśniaki, Kopcie, Niedośpały za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Kotarby i Chowańce

5. Sakrament Bierzmowania będzie udzielony 22 marca. Spotkanie kandydatów do bierzmowania: klasy ósme w środę - spotkanie rozpocznie się Mszą świętą o godz. 17.00.. Klasy siódme we wtorek o godz. 18.00

6. W przyszłą niedzielę będziemy gościli ks. Misjonarza, pracującego na Wschodniej Ukrainie, podzieli się doświadczeniem pracy, a my ofiarami po Mszach świętych wesprzemy dzieła przez nich prowadzone. Jak zawsze okażmy wielkie serce

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku między ławkami

8. Boże błogosławieństwo niech towarzyszy wszystkim drogim jubilatom i solenizantom.

9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: ś.p. + Józef Niedośpiał i ś.p. + Stanisław Piwowarski – Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie...


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 14 II święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy

 

411613
Dzisiaj: 34
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,422