1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc chorym na trąd, aby byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

2. Dziś po południu o godz. 15.30 Nieszpory, a o godz. 16.00 Msza święta

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i 17.00.

4. Przeżywamy Rok Rodziny. W naszej Archidiecezji trwa peregrynacja IKONY ŚWIETEJ RODZINY. Ikona nawiedza cztery parafie w dekanacie, w tym także Kasinka Mała. Do naszej parafii Ikona przybędzie ze Spytkowic w piątek 4 lutego. Spójrzmy na przybycie świętego obrazu do naszej wspólnoty parafialnej jak na przybycie Świętej Rodziny do Betlejem, gdzie zgodnie z zapowiedzią narodził się Zbawiciel Jezus Chrystus. Wtedy nie znalazło się miejsce dla oczekującej narodzin Świętej Rodziny w żadnym domu. Ludzkie plany, sprawy i interesy mieszkańców Betlejem spowodowały, że Syn Boży przyszedł na świat w ubogiej stajence. Tym razem niech w naszej wspólnocie znajdzie się miejsce dla Jezusa, Maryi i Józefa w każdym Kasińczańskim domu. Tak dostosujmy nasze zajęcia, aby znaleźć chwilę na modlitwę przy ikonie Świętej Rodziny w kościele. To okazja do odnowienia naszych serc, wypełnienia ich ponownie miłością, powierzenie swoich rodzin opiece Rodzinie z Nazaretu. Wprowadzenie Ikony do kościoła o godz. 16.00, o 15.45 nabożeństwo oczekiwania. Zabierzmy program Nawiedzenia do każdej rodziny. Bardzo proszę, aby panowie w strojach regionalnych wnieśli ikonę do kościoła, a także pożegnali. Kto może, niech przyjdzie w strojach regionalnych.


PLAN PEREGRYNACJI IKONY ŚWIETEJ RODZINY W PARAFII NAWIEDZENIA NAJŚWIETSZEJ MARYI PANNY W KASINCE MAŁEJ

4 LUTEGO 2022 – PIĄTEK
15.45 – Nabożeństwo oczekiwania
- wprowadzenie Ikony do kościoła
- modlitwa różańcowa
17.00 – Msza święta
Czas na modlitwę indywidualną
19.30 - czuwanie modlitewne przy Ikonie
20.00 – czuwanie młodzieży
21.00 – Apel Jasnogórski

5 LUTEGO 2022 – SOBOTA
6.30 - Msza święta
7.00 – Msza święta pierwszosobotnia
Wystawienie Najświętszego Sakramentu , możliwość adoracji i
czuwania modlitewnego w ciszy
9.00 Msza święta
CZUWANIE MODLITEWNE
10.00 – prowadzą grupy Żywego Różańca Mężczyzn
11.00 – prowadzą grupy Różańca Kobiet
12.00 – prowadzą grupy Różańca z Zagródca
13.00 – modlitwa dzieci z całej parafii
14.00 – modlitwa Liturgicznej Służby Ołtarza (ministranci i lektorzy)
15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
Pożegnanie Ikony


5. Ponieważ jest to pierwszy piątek miesiąca, bardzo prosimy wyspowiadać się wcześniej, zwłaszcza we czwartek od godz. 16.00, a w piątek przyjść tylko na Mszę świętą

6. W środę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Msze święte we wtorek o godz. 6.30, 7.00, 8.30, 10.00 i 17.00. Na mszy św, o godz. 17.00 poświęcenie świec dzieci klas trzecich

7. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

8. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Stożki za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedla Zapotocze i Zagroda

9. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana ś.p. + Małgorzata Gorczyca.
Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie...

10. W tym tygodniu patronują nam:
- we czwartek 3 lutego – święty Błażej, patron chorób gardła. Błogosławieństwo św. Błażeja po Mszy św. o godz. 6.30
– w sobotę 5 lutego – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica;

 

411625
Dzisiaj: 46
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,434