1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!”

2. We wtorek święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

3. W każdą środę i piątek od godz. 16.30 trwa w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu, którą kończymy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy lub Koronką do miłosierdzia Bożego.

4. Koło Gospodyń Wiejskich „Paradne Gosposie” zapraszają seniorów, osoby samotne na spotkanie kolędowe w budynku katechetycznym na osiedlu Lachy. Spotkanie rozpocznie się w środę 26 stycznia o godz. 15.00 Mszą świętą w kaplicy, która znajduje się w tym budynku

5. 4 lutego nawiedzi nasza parafię Ikona Świętej Rodziny, która peregrynuje po całej archidiecezji. Szczegółowy program po0damy w przyszłą niedzielę

6. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Pod Górą, Grochale, Łabuzy za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedle Stożki

7. W tym tygodniu patronują nam:
- w poniedziałek 24 stycznia - św. Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła
– we wtorek 25 stycznia – św. Paweł, apostoł, świętujemy jego nawrócenie;
– w środę 26 stycznia – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;
– w piątek 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.

 

 

406471
Dzisiaj: 2
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,879