1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

2. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.

3. Msza Święta roratnia w naszej świątyni codziennie o 17.00 Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważali tajemnice Boże.

4 Od środy będą obowiązywać nowe przepisy sanitarne, które dotyczą także kościołów. Wewnątrz nie może być więcej niż 30 procent obłożenia. Bardzo prosimy o przestrzeganie tych przepisów. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach na zewnątrz kościoła, w odpowiedniej odległości, z zakrytymi ustami i nosem, częste dezynfekcje. Postaramy się, by w tym czasie nie przedłużać nabożeństw.

5. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas (można je jeszcze nabyć w zakrystii i kancelarii). Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.

8. Zbiórka darów dla ubogich potrwa do piątku 17 grudnia 2021 r. Po zakończeniu zbiórki prosimy właścicieli sklepów, aby zebrane dary przywieźli ma plebanię, a Zespół Charytatywny prosimy o sporządzenie paczek i dostarczenie w sobotę 18 grudnia do potrzebujących. Prosimy o pomoc Panie, które to robiły w poprzednich latach oraz członków Rady Parafialnej

9. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Szczypki za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedla Widzisze

10. W tym tygodniu patronuje nam:
- w poniedziałek 13 grudnia św. Łucja
– we wtorek 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła.

411608
Dzisiaj: 29
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,417