1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie trzeci rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2021/2022 są słowa „Posłani w pokoju Chrystusa

2. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. W niedziele dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30. Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów. Zachowujmy przepisy sanitarne, zachowując odpowiedni dystans, dezynfekując ręce. Bardzo prosimy podczas Rorat zostawiać ławeczki przed ołtarzem dla dzieci

3. Od dzisiaj można nabyć przed kościołem, w zakrystii i kancelarii opłatki na stół wigilijny. Ofiary dobrowolne. W zakrystii można też nabyć świece na stół wigilijny, które powinny być w każdej rodzinie. Ofiary, przynajmniej 8 zł, są przeznaczone na CARITAS – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W I czwartek adoracja o powołania i w intencji kapłanów o godz. 19.00. W I piątek Msze św. o godz. 6.30 i 17.00. Pierwszopiątkowa spowiedź święta rano od godz. 6.00 a po południu od 16.00.

5. W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu o godz. 7.00

6. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Lipienie i Michalaki za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedle Płoskonki

7. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana ś.p. + Adam Szczypka Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość nieustająca niechaj mu świeci

W tym tygodniu patronują nam:
– we wtorek 30 listopada – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa;
– w piątek 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;
– w sobotę 4 grudnia – św. Barbara (III/IV w.), dziewica i męczennica, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.

 

411614
Dzisiaj: 35
Wczoraj: 144
Ten miesiąc: 2,423