1. Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia.

2. O godz. 15.30 Nieszpory, a o godz. 16.00 Msza święta

3. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta w intencji próśb i podziękowań, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta wspólna za zmarłych

4. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.. Od przyszłej niedzieli aż do poniedziałku wielkanocnego Msze św. w niedziele będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00. W kaplicy na Zagródcu o godz. 10.00.
Roraty w dni powszednie o godz. 17.00. W każdą niedzielę Adwentu dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30, oczywiście z zachowaniem przepisów epidemicznych

5. W przyszłą niedzielę poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Opłatki będą do nabycia przed kościołem, także w zakrystii i kancelarii. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na wynagrodzenie dla Pana Organisty. Nabywanie opłatków w parafii jest wyrazem łączności ze wspólnotą. Dla każdej rodziny przygotowaliśmy gratisowy kalendarz na przyszły rok, z informacjami o parafii

6. Dziękujemy za ofiary na budowę kaplicy w wysokości 20115 zł.

7. Informacja dotycząca Intencji pogrzebowych za zmarłych. Intencje są odprawiane pojedynczo od najbliższych z rodziny, inne podczas Mszy świętych zbiorowych. Gdy mija rok od pogrzebu wszystkie intencje będą przekazywane do odprawienia poza parafią. Wszystkie będą odprawione. Od grudnia także będziemy ogłaszali, za kogo odprawiane są Msze święte gregoriańskie (poza parafią) i będziemy się modlili za tego zmarłego także u nas (w modlitwie powszechnej)

8. W ostatnim tygodniu listopada w naszym kościele w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 16.45 polecamy naszych bliskich zmarłych w wypominkach. Serdecznie zapraszam do tej modlitwy wszystkich naszych parafian.

9. W najbliższy piątek, 26 listopada zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 za zmarłych strażaków z Mszany Dolnej (Miasta i Gminy) i Gminy Niedźwiedź tzw. Zaduszki Strażackie. Przybędą strażacy z pocztami sztandarowymi. Zapraszamy strażaków, ich rodziny i wszystkich na modlitwę.

10. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Kuce, Muchy, Babiarze, Kowale za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Lipienie i Michalaki.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 24 XI – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.

 

406474
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,882