1. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.

2. Pamiętając o tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wiecznej ojczyzny, modlimy się o życie wieczne dla nich podczas nabożeństw wypominkowych w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 16.45

3. Dzisiaj o godz. 15.30 Nieszpory. Msza św. o godz. 16.00

4. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

5. We czwartek przypada 20 rocznica śmierci ś.p. + ks. Stanisława Urygi. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 17.00

6. Rozpoczął się diecezjalny etap Synodu Biskupów „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”. Na stoliku przy wyjściu znajdują się pytania synodalne, proszę o zabranie i udzielenie odpowiedzi (anonimowo). Najpóźniej do przyszłej niedzieli prosimy o wrzucenie odpowiedzi (na niektóre pytania lub wszystkie, swoje przemyślenia) do skrzynki, która będzie na tym stoliku

7. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Bolisęgi za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedla Kuce, Muchy, Babiarze, Kowale

8. Od 12 listopada w polskich kinach można oglądać fabularny film Nędzarz i madame, opowiadający o burzliwych losach Adama Chmielowskiego, który poświęca wszystko, by stać się Bratem Albertem – przyszłym świętym. Gorąco zachęcamy, by wybrać się do kina, poznać tę niezwykłą postać i wartościowo spędzić czas. Najbliższe kino Śnieżka w Rabce wyświetla ten film. Daty i godziny są umieszczone na tablicy ogłoszeń.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica; była żoną Ludwika IV, landgrafa Turyngii, po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka.
• 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.
• 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), uczestnik powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem.

406473
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,881