1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

2. Dzisiaj godz. 15.30 Nieszpory i o 16.00 Msza święta

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta w intencji próśb i podziękowań

4. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. wspólna za zmarłych

5. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Łabuzy, Seusy, Potok za przygotowanie ostatniego nabożeństwa fatimskiego i za ofiarę na budowę kaplicy. W październiku prosimy o przygotowanie tego nabożeństwa mieszkańców osiedli: Kulówka, Brzegi, Ksiki

6. W najbliższą sobotę 25 września odbędzie się kolejna Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik. Program znajduje się na tablicy ogłoszeń. Chętni na wyjazd proszę o zgłoszenie do wtorku. Jeżeli będzie większa liczba zamówimy autobus lub busa

7. Dziękujemy za ofiarę złożoną w ubiegłą niedzielę na budowę kaplicy

8. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Jakubiaki Żądły za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedla Reszta osiedla Łopuszne .

9. „W następną niedzielę gościć będziemy przedstawiciela trzeciego zakonu paulistów, który zaproponuje nam Ewangelie na każdy dzień 2022 r. Można je będzie nabyć po każdej Mszy Świętej w cenie 12 zł. Będą także dostępne egzemplarze z większym drukiem po 25 zł. Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię i życia Słowem Bożym na co dzień".

Jesteśmy w trakcie czwartej fali pandemii. Bardzo prosimy o przestrzeganie przepisów sanitarnych. Do kościoła wchodzimy tylko w maseczkach z zachowaniem dystansu, poza kościołem także zachowujmy dystans. Płyny do dezynfekcji znajdują się przy wejściach. Na stoliku znajdują się maseczki, gdyby ktoś zapomniał. Do Komunii świętej bardzo proszę, aby najpierw przystąpili przyjmujący na rękę. Przed ołtarz podchodzą tylko ci, którzy przyjmują w ten sposób, pozostali wzdłuż kościoła.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 21 IX – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii.
• 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.

406470
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,878