1. Dzisiaj tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. Msza św. na Zagródcu wyjątkowo o godz. 14.00

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta w intencji próśb i podziękowań, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta wspólna za zmarłych

3. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Św. na Górze Szczebel. Będzie to Msza Św. dziękczynna za dar Jana Pawła II dla Polski i Polaków. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mogą wyjść na górę.

4. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Łopuszne, Lachy, Bartoszki za przygotowanie ostatniego nabożeństwa fatimskiego oraz ofiarę na budowę kaplicy. O przygotowanie nabożeństwa w przyszłym miesiącu prosimy osiedla Łabuzy, Seusy, Potok

5. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na budowę kaplicy. Także dziękujemy rodzinom, które indywidualnie złożyły ofiary.

6. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Czarnoty i Kulówka za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedle Potok


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 17 VIII – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), prezbiter, polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było wypełnione czcią do Matki Bożej.
• 20 VIII – św. Bernard (1090-1153), opat cystersów w Clairvaux (Francja) i doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”.
• 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci”.

 

406473
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,881