1. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki

2. W piątek, 13 sierpnia zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00. Nabożeństwo przygotowują mieszkańcy osiedli Łopuszne, Lachy, Bartoszki

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. Msza św. na Zagródcu wyjątkowo o godz. 14.00

4. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

5. Osoby potrzebujące pomocy materialnej (w tramach akcji Szlachetna Paczka) mogą zabrać kartę zgłoszenia ze stolika, albo z kancelarii, po wypełnieniu dyskretnie oddać księdzu proboszczowi, lub wrzucić do skrzynki pocztowej na plebanii

6. W nocy ze środy na czwartek, po północy, skradziono rynny spustowe z naszego kościoła. Jeżeli ktoś zauważył samochód (jasny bagażowy) po północy, lub ma jakieś informacje, prosimy o kontakt. Policja poszukuje sprawcy, który także w Mszanie Dolnej ukradł rynny

7. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Gocołki i Pyrze za ofiarę na sprzątanie kościoła , w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedla Czarnoty i Kulówka

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się za ławkami

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 9 VIII św. Teresa Benedykta od krzyża, Edyta Stein, męczennica, Patronka Europy
• 10 VIII św. Wawrzyniec, diakon i męczennik.
• 11 VIII św. Klara
• 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz

 

399655
Dzisiaj: 40
Wczoraj: 395
Ten miesiąc: 4,813