1. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz. 17.30 (w niedziele o godz. 15.30). Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych. Dziękujemy różom składającym ofiary na cele misyjne

3. Trwają prace przy budowie kaplicy przedpogrzebowej. Dzięki ofiarności parafian i sponsorom już rozpoczynamy budowę sklepienia, później dach. Kamieniarze prawie ukończyli pierwszą część. W niedługim czasie rozpocznie się układanie kamieni wokół okien i drzwi. Kamień jest drogi, specjalnie obrabiany, będzie kosztował kilkadziesiąt tysięcy złotych. Bardzo prosimy o ofiary w przyszłą niedzielę na ten cel. Dziękuję indywidualnym ofiarodawcom, za których codziennie się modlę, aby im Pan Bóg dziesięciokrotnie wynagrodził

4. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Świątkówka i Podświątkówka za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedla Pod Górą, Grochale, Łabuzy

5. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Bardzo prosimy mieszkańców osiedli: Płoskonki, Lipienie, Michalaki, Kuce, Muchy, Babiarze, Kowale o wykoszenie i wywiezienie trawy z rowów koło cmentarza, parkingu i plebanii.

6. Nasz powiat znalazł się znów w czerwonej strefie w związku z ilością zakażeń na korono wirusa. Bardzo proszę o zachowanie przepisów zalecających obowiązkowe zakrywanie ust i nosa, zachowanie dystansu i częste dezynfekcje. Obowiązuje to także w naszym kościele. Stojący na zewnątrz proszę o zachowanie dystansu. Do Komunii świętej proszę przystępować przed głównym wejściem

7. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Niedziela i Gość Niedzielny do nabycia przy figurze św. Antoniego

8. APEL POLICJI:
Szanowni Państwo!
W związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw, których ofiarami stają się osoby starsze, samotnie mieszkające i często nazbyt ufne, apelujemy do Państwa o ostrożność, czujność i rozsądek w kontaktach z osobami obcymi, kontaktującymi się z nami telefonicznie, które zainteresowane są otrzymaniem od nas pieniędzy!
Przypominamy, że sposób działania przestępców oszukujących metodą „na wnuczka” lub „na policjanta” jest następujący:
Oszust telefonuje najczęściej na numer stacjonarny i podszywając się pod wnuczka lub innego krewnego, prosi o pilne wsparcie finansowe spowodowane nagłą sytuacją, np. wypadkiem drogowym, zatrzymaniem przez Policję lub potrzebą zapłacenia za nagłą operacji w szpitalu. Najczęściej oszust prosi o dochowanie tajemnicy. Nigdy nie odbiera pieniędzy osobiście, ale prosi o ich przekazanie swojemu znajomemu, który w rzeczywistości również jest oszustem.
Działając metodą „na policjanta” oszust informuje, że jest policjantem lub funkcjonariuszem Centralnego Biura Śledczego, podaje stopień, imię, nazwisko i identyfikator służbowy. Podczas rozmowy przekonuje, że właśnie trwa akcja policyjna przeciwko oszustom i w celu ochrony naszych pieniędzy prosi o ich przekazanie na podany numer konta, wybranie z banku i pozostawienie w określonym miejscu lub przekazanie osobie, która się do nas zgłosi. Jednocześnie zapewnia, że po zakończeniu działań policyjnych niezwłocznie odda pieniądze.
W związku z tym:
Apelujemy do Państwa o ostrożność i rozsądek w kontaktach z osobami obcymi, które mogą podawać się za naszych krewnych lub policjantów.
Pamiętajmy!!! Funkcjonariusze Policji nigdy przez telefon nie proszą o przekazanie pieniędzy lub przelanie ich na jakiekolwiek konto w ramach pomocy w działaniach policyjnych!!!
Apelujemy również, by nigdy nie przekazywać żadnych pieniędzy osobom, których nie znamy zanim nie sprawdzimy i nie potwierdzimy, że nasi znajomi czy krewni ich faktycznie potrzebują!!
W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że może to być próba wyłudzenia pieniędzy prosimy o natychmiastowe powiadomienie Policji dzwoniąc pod numer 112. Nie dajmy przestępcom szansy! Nie pozwólmy, aby zabrali oszczędności naszego życia! Na Państwa sygnały policjanci czekają całą dobę.
Apelujemy również do osób młodych – informujcie waszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich ufność i życzliwość. Powiedzcie im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćcie uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 7 X – NMP Różańcowa
• 9 X – bł. Wincenty Kadłubek
• 10 X bł. Maria Angela Truszkowska, założycielka Sióstr Felicjanek

393243
Dzisiaj: 126
Wczoraj: 204
Ten miesiąc: 5,242