1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, Po południu o godz. 15.30 Nieszpory i o godz. 16.00 Msza św.

2. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza święta będzie odprawiona na cmentarzu za wszystkich naszych zmarłych. Składka w przyszłą niedzielę w kościele i przy wejściu na cmentarz będzie przeznaczona na budowę kaplicy i utrzymanie cmentarza. Rozpoczęliśmy budowę kaplicy, wymierzone wszystko, po niedzieli przystępujemy do kopania fundamentów. Podczas budowy parking koło cmentarza (od strony plebanii) będzie zamknięty, aby samochody budowy mogły wjeżdżać (z wyjątkiem niedziel). Prosimy o zrobienie porządku na cmentarzu, na grobach i alejkach.

3. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencji próśb i podziękowań

4. Dziękujemy osiedlom Jędrzkowce, Daniele, Pod Groblą, Dwór, Nawary, Koło Poczty, Siekacze, Młyn, Snoza, Dziergonie, Kafle, Reszta Zadworza za wykoszenie trawy i oczyszczenie rowów wokół kościoła, cmentarz, plebanii. Nie wielu odpowiedziało na tę prośbę, ale ci którzy przyszli, zrobili to bardzo ofiarnie.

5. Bardzo prosimy, aby na nabożeństwa w kościele ubierać maseczki. Pandemia nie minęła, jeżeli nie ze względu na swoje zdrowie, to przez szacunek dla innych bardzo proszę o stosowanie się do tych zaleceń

6. Na tablicy ogłoszeń znajduje się informacja Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej składaniu wniosków o zasiłku rodzinnym 300+, 500+, funduszu alimentacyjnego

7. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Stożki za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Zapotocze i Zagroda

8. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce na parkingu 14 lipca. Najlepiej w tym dniu rano przywieźć ten sprzęt do południa. Prosimy go zgromadzić, przygotować w domu a w przyszłą niedzielę ogłosimy dokładnie

9. Niech Zbawiciel obficie błogosławi jubilatom i solenizantom w rozpoczynającym się tygodniu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, kaznodzieja, pustelnik, patron rycerstwa polskiego,
• 11 VII – św. Benedykt (ok. 480-547), ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy,
• 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik,
• 13 VII – święci Andrzej Świerad i Benedykt (X-XI w.), polscy asceci, pustelnicy.

 

393243
Dzisiaj: 126
Wczoraj: 204
Ten miesiąc: 5,242