1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 16.00

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas. Ofiary składane do skarbonki przy figurze św. Antoniego są przeznaczone na pomoc najuboższym

3. Dzisiaj jeszcze obowiązuje rozporządzenie o tylko 5 uczestnikach w nabożeństwach. Od jutra wchodzi w życie rozporządzenie mówiące, że w kościele może być na Mszy św. nie więcej niż 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Nasz kościół ma 300 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, dlatego może być na Mszy św. 20 osób (plus 3 na chórze). W tej liczbie są także posługujący przy ołtarzu. (w kaplicy na Zagródcu 145 m kwadratowych, czyli 9 osób). Wejście będzie bocznymi drzwiami. Osoby, które zamówiły intencję mszalną proszę, aby przyszły wcześniej do kościoła. Będziemy bezwzględnie przestrzegać tych przepisów. Bardzo proszę, aby nie utrudniać pracy Panom Kościelnym, którzy będą dbali o przestrzeganie tych przepisów.

4. Nie do końca jest jasny przepis dotyczący uczestniczących na zewnątrz kościoła. W najbliższym tygodniu, gdy już otrzymamy wyjaśnienie, ogłosimy to na naszej stronie.

5. Aby umożliwić większej liczbie parafian możliwość uczestniczenia we Mszy św., od przyszłej niedzieli (aż do odwołania) Msze św. w naszym kościele będą o godz.: 7.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12 i 16.00. W kaplicy na Zagródcu o godz. 9.00 i 10.00. Msza św. o godz. 9.00 będzie transmitowana w Internecie

6. Wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa w obiektach kultu religijnego oraz w ich otoczeniu. Z obowiązku tego są zwolnieni tylko duchowni podczas sprawowania kultu religijnego

7. W tym tygodniu, w sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Wszyscy wierni, także mieszkańcy miast, proszą tego dnia o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.

8. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Gocołki i Pyrze za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedla Czarnoty i Kulówka

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 23 IV – św. Wojciech (ok. 956-997), biskup i męczennik, główny patron Polski.
• 25 IV – św. Marek Ewangelista (†98-117), według tradycji Kościoła autor Ewangelii uważanej za najstarszą, a jednocześnie najkrótszą spośród pozostałych, kuzyn św. Barnaby, towarzysz św. Pawła, a później św. Piotra.

399652
Dzisiaj: 37
Wczoraj: 395
Ten miesiąc: 4,810