1. Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia.

2. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę. Msze święte jak w każdą niedzielę

3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Jutrzejsze ofiary przeznaczymy na Krajowy Fundusz Misyjny. Polecam tę składkę ofiarności Parafian. Dziękuję bardzo serdecznie dzieciom i opiekunom, którzy odwiedzili nasze domy jako KOLĘDNICY MISYJNI. Przypomnieli nam, że na świecie jest wielu ludzi, którzy nie znają Chrystusa. Zebrali ofiary: Szkoła nr 1 - 4980 zł, i Zagródce 5300 zł. Bóg zapłać tym, którzy ich przyjęli. Ofiary są przeznaczone dla dzieci w krajach misyjnych, w tym roku w Amazonii i tam, gdzie pracują krakowscy misjonarze

4. Piękną tradycją związaną z tą uroczystością staje się też organizowany w naszych miejskich i wiejskich parafiach Orszak Trzech Króli. W to wspólnotowe świętowanie włącza się wiele polskich rodzin, dorosłych i dzieci, wspólnot parafialnych. Jest to wspaniała publiczna manifestacja wiary i radości z przyjścia Zbawiciela na świat. W naszej parafii Orszak Trzech Króli rozpocznie się o godz. 13.30 przy Szkole Podstawowej nr 2, wspólne przejście pod kościół, z kolędowaniem na trasie. Przed kościołem pokłon Trzech Króli oraz wszystkich uczestników marszu przy Żłóbku. Po zakończeniu ciepły poczęstunek. WSZYSTKICH SERDECZNIE ZAPRASZAMY

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Składka w przyszłą niedzielę na inwestycje parafialne

6. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem.

Program kolędy jest następujący:
Dzisiaj od godz. 13.00 Dziergonie, Kafle, Snoza, Nawary, Domy koło Poczty
Wtorek 7.01.2010 Pulkówka, Górki, Hyrb, Podleśniaki, Niedośpiały, Kotarby, Chowańce
Środa 8.01.20120 Świątkówka, POdświątkówka, Gliniki, Zadworze
Czwartek 9.01.2020 Kuce, Michalaki
Piątek 10.01.2020 Łabuzy, Susy, Potok
Sobota 11.01.2020 Łęg, Młyn, Siekacze, Pod Groblą

 

 

406474
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 140
Ten miesiąc: 3,882