1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

2. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18.00 i Msza św. w intencji próśb i podziękowań, a w piątek o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. wspólna za zmarłych.

3. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 „Dożynki”, dziękczynienie za tegoroczne plony i wszelkie dobro otrzymane od Pana Boga. Dożynki przygotowują mieszkańcy osiedla Zagródce, którzy w tym dniu zapraszają po południu na festyn z bardzo bogatym programem

5. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne

6. Dziękujemy mieszkańcom siedli Potok, Łabuzy, Seusy, Bartoszki, Jakubiaki, Żądły za przygotowanie ostatniego nabożeństwa fatimskiego i złożoną ofiarę. We wrześniu prosimy o przygotowanie tego nabożeństwa osiedla Kuce, Muchy, Babiarze, Kowale, Lipienie, Michalaki, Płoskonki, Szczypki

7. Dziękujemy osiedlom Górnie i Kalety za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedla Ksiki i Woźniaki

8. W następną niedzielę gościć będziemy przedstawicieli III zakonu paulistów, którzy zaproponują nam Ewangelię na każdy dzień 2020 r. Można je będzie nabyć po każdej Mszy św. w cenie 10 zł.. Będą dostępne także egzemplarze Biblii dla dzieci. Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię i życie Słowem Bożym na co dzień. Gorąco polecamy

9. Pragnę podziękować wszystkim pielgrzymom za wzięcie udziału w 39 Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, z naszego dekanatu wzięło udział 190 osób, dziękuję za wasz trud i świadectwo wiary. Dziękuję wszystkim parafiom naszego dekanatu za wsparcie pielgrzymów i odwiedziny na pielgrzymim szlaku. Dziękuję księżom przewodnikom (wśród nich naszemu rodakowi ks. Bartkowi). Dziękuję wszystkim funkcyjnym za podjęcie posługi na pielgrzymce. Serdeczne podziękowanie kieruję do właścicieli aptek, przedsiębiorców oraz ludziom dobrej woli i wsparcie naszej pielgrzymki, także piekarniom (także z naszej parafii piekarnia) za pieczywo i wypieki. Życzę, by moc Ducha Bożego umacniała was wszystkich każdego dnia. Z modlitewną pamięcią ks. Tomasz Stec – Główny przewodnik Wspólnoty V

10. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. Do nabycia w zakrystii Gość Niedzielny, Niedziela Źródło.

11. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o pamięci przed Panem.

12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności ś.p + Stanisławę Bydłoń . Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 20 VIII – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.
• 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.
• 22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.
• 24 VIII – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.

 

393250
Dzisiaj: 133
Wczoraj: 204
Ten miesiąc: 5,249