1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

2. Odpowiadając za wezwanie Chrystusa: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”, w przyszłą niedzielę rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne. Szczegółowy plan nauk i nabożeństw rekolekcyjnych wywieszony jest w gablocie informacyjnej oraz na stronie internetowej parafii. Nauki wygłosi dla nas ks. dr Kazimierz Ligęza z Florydy w USA. Prosimy o zabranie programu rekolekcji do każdej rodziny

3. W niedzielę Msze św. z naukami dla wszystkich będą o godz. 7.00, 8.30. Młodzież gimnazjalną, szkół średnich, studentów, pracujących zapraszamy na Mszę św. o godz.10.00. Rodziny z dziećmi zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30. Po Mszy św. o godz. 16.00 będzie nauka stanowa dla mężczyzn

4. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 17.00. Prosimy o zabranie deklaracji z ołtarza Matki Bożej, wypełnienie ich i przyniesienie jutro.

5. W środę o godz. 17.30 ks. bp Jan Zając udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Spowiedź dla nich oraz dla świadków we wtorek od godz. 16.00

6. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 16.30, oraz w piątki po Mszy św. o godz. 6.30 i w niedziele po Mszy św. o godz. 11.300 prowadzonej prze samych parafian, oraz Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 15.00

7. Dziękujemy mieszkańcom osiedli: Łęg, Młyny, Niedośpiały, Kopcie, Podleśniaki, Potok, Zapotocze, Bydłonie, Siekacze, Snoza, Kafle, Dziergonie, Nawary, Domy koło Poczty, Kanie, Reszta Zadworza, Chowańce, Cieżaki, Michalaki, Bartoszki, Płoskonki, Szczypki, Widzisze, Lachy za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. (jeżeli jakieś osiedle nie zostało wymienione prosimy o zgłoszenie w zakrystii)

8. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Kanie i Bydłonie za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedle Cieże

9. Przed kościołem są zbieranie ofiary na pomoc dla chorej Ani, o co apelowaliśmy w ubiegłą niedzielę

10. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask.

393240
Dzisiaj: 123
Wczoraj: 204
Ten miesiąc: 5,239