1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

  2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną także dobrowolne ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

  3. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 16.30 (także w piątki po Mszy św. o godz. 6.30 i w niedziele po Mszy św. o godz. 11.30 prowadzona przez samych parafian) oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 15.00. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

  4. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na budowę kaplicy pogrzebowej

  5. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

  6. W czwartki Wielkiego Postu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w godz. 19.00 – 20.00 o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji kapłanów

  7. Dziękujemy osiedlom: Muchówka, Górnie, Krupy, , Kowale, Babiarze, Grochale, Łabuzy, Pod Górą, Bolisęgi, Podświątkówka, Pyrze, Gocołki,Kulówka, Czarnoty, Stożki, Hyrb, Górki, Pulkówka, Jędrzkowce, Daniele, Dwór, Pod Groblą, Kuce, Muchy, Cieże, Jakubiaki, Miasto, Świątkówka, Ksiki, Kalety, Kaczmarczyki, Pod Niebem, Juszczaki za ofiarę na kwiaty do Bożego Grogu

  8. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Muchówka za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedla Kanie i Bydłonie

393243
Dzisiaj: 126
Wczoraj: 204
Ten miesiąc: 5,242