1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 16.30, oraz w piątki po Mszy św. o godz. 30 i w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 prowadzona przez samych parafian). Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.00

3. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej

4. Przyszła II Niedziela Wielkiego Postu będzie przeżywana jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami „Ad Gentes” , ofiarami do puszek przed kościołem wesprzemy dzieła przez nich prowadzone

5. W środę – godz. 17.00 Nowenna do MBNP i Msza św. w intencji próśb i podziękowań, w piątek o 17.00 Msza św. wspólna za zmarłych

6. We czwartki Wielkiego Postu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 19.00 do 20.00, w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz w intencji wszystkich kapłanów. Adoracja będzie w ciszy, przeplatana śpiewami refleksyjnymi

7. W środę po Mszy sw. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania

8. Serdecznie prosimy Parafian o pozbieranie ofiar na kwiaty do Bożego Grogu, na wszystkich osiedlach, podobnie jak w latach ubiegłych. W ubiegłym tygodniu ofiarę złożyły osiedla Szarki i Cyrki

9. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Szarki i Cyrki za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedla Muchówka

 

399656
Dzisiaj: 41
Wczoraj: 395
Ten miesiąc: 4,814