1. Drodzy siostry i bracia. W ten święty dzień Bożego narodzenia radość Matki Bożej, św. Józefa, Aniołów i pasterzy staje się naszym udziałem. Sprawując tę uroczystą liturgię, pragniemy i my choć odrobinę przybliżyć się do Pana Boga, który stał się człowiekiem i zamieszkał wśród nas. Niech zatem spełnią się wszystkie życzenia wypowiedziane w wigilijny wieczór, niech przychodzący Zbawiciel napełnia swoją łaską nasze serca. Parafianom oraz wszystkim dzielącym z nami radość świąt Bożego Narodzenia niech obficie udziela błogosławieństwa narodzony w Betlejem Syn Boży.

2. Jutro, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte jak w każdą niedzielę

3. Dzisiaj po południu o 15.30 uroczyste Nieszpory i Msza św. o godz. 16.00

4. We czwartek obchodzimy święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, podczas Mszy Świętej o godz. 6.30 pobłogosławimy wino

5. W piątek, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt.

6. We czwartek w naszej parafii rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zwaną popularnie kolędą. Celem kolędy jest przede wszystkim błogosławieństwo rodzin i domów.
Na kolędę prosimy przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż, dwie świece, Pismo Święte i wodę święconą. Jednak najważniejszą rzeczą będzie obecność wszystkich członków rodziny w domu w czasie kolędy, o co serdecznie prosimy, jeśli to będzie możliwe do zrealizowania. Wodę święconą na kolędę można zabrać z kościoła

Porządek kolędy:

Czwartek 27.12.2018. 1 ks. Zagródce oś. Żądłówka, Majeranówka, Cieżaki (początek u p. Mariusza Grzyb)
2 ks. oś. Łęg, Młyn, Siekacze, Pod Groblą

Piątek 28.12.2018 1 ks. Zagródce: oś. Żabówka, Hosiówka, Filipiaki, Pod Grudek (początek u p. Piotra Filipiak)
2 ks. Kulówka, Brzegi

Sobota 29.12.2018 oś. Cieże, Bolisęgi

 

393247
Dzisiaj: 130
Wczoraj: 204
Ten miesiąc: 5,246