1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.

2. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.

3. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. W niedziele dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30. Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów.

4. Od dzisiaj można nabyć przed kościołem, w zakrystii i kancelarii opłatki na stół wigilijny. Ofiary dobrowolne. W zakrystii można też nabyć świece na stół wigilijny, które powinny być w każdej rodzinie. Ofiary, przynajmniej 7 zł, są przeznaczone na CARITAS – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

5. We wtorek 4 grudnia przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistej modlitwy za przyczyną św. Barbary.

6. W środę o 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencji próśb i podziękowań, a w piątek o 17.00 Msza św. za wszystkich zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. Pierwszopiątkowa spowiedź święta rano od godz. 6.00 a po południu od 15.30

8. W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte ku czci Matki Bożej o godz. 6.30, 10.00 i 17.00. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 poświęcenie medalików dla dzieci klas II przygotowujących się do I Komunii Świętej

9. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary na ten cel.

10. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Za Doliną i Miasto za ofiarę na sprzątanie Kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Gawrony, Krupy, Dyzmy

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło, Mały Gość Niedzielny, Cuda i Łaski,

12. Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzymy obfitości Bożych darów.

13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności ś.p. Anielę Szczypka. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter,
• 7 XII – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup, Doktor Kościoła.

 

399648
Dzisiaj: 33
Wczoraj: 395
Ten miesiąc: 4,806