1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo (kolekta mszalna). Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji na zakończenie każdej Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja

3. W sobotę, 13 sierpnia, nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00, które przygotowują osiedla: Nawary, Koło Poczty, Siekacze, Łęg, Snoza, Dziergonie, Kafle. Serdecznie zapraszamy, aby w modlitwie przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata.

4. W przyszłą niedzielę składka na budowę kaplicy. Najważniejsze rzeczy już zrobione, ale jeszcze różne wykończenia. Dziękuję Wam Drodzy Parafianie, że w tak krótkim czasie tak dużo zrobiliśmy.

5. Wyjazd autobusu do Kalwarii Zebrzydowskiej 19.08.2022 (piątek)
* z Górnej Wsi o godz. 4.15, z parkingu obok cmentarza o godz. 4.30
Wyjście na dróżki 18 i 19 sierpnia o godz. 7.00 z Placu Rajskiego
18 sierpnia – dojazd we własnym zakresie
Zapisy na autokar zbierane będą w zakrystii od dzisiaj do przyszłej niedzieli 14.08 (włącznie). Opłata za przejazd będzie zbierana w autobusie

6. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana ś.p + Władysław Wcisło. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

W tym tygodniu patronują nam:
- poniedziałek, 8 sierpnia - Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;
- wtorek, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;
- środa, 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec (III w.), diakon i męczennik;
- czwartek, 11 sierpnia – Święta Klara (1194-1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.