1. Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.

2. Dzisiaj godz. 15.30 Nieszpory i o 16.00 Msza święta

3. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta w intencji próśb i podziękowań

4. W piątek o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. wspólna za zmarłych

5. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy do salki nad garażami na pierwsze spotkanie Kręgu Biblijnego dla dorosłych.

6. W najbliższą sobotę 28 września odbędzie się kolejna Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik. Program znajduje się na tablicy ogłoszeń

7. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Łabuzy i Seusy za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedla Bartoszki .

8. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Źródło i tygodniki dla dzieci.

9. Solenizantom i jubilatom życzymy wszelkiego błogosławieństwa i pogody ducha.

• 23 IX – św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk, obdarzony zdolnością czytania w ludzkich sercach i bilokacją,
• 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy,
• 28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.

392029